İşletmenizde İşler Nasıl Tıkırında Gider?

ofis çalışanları

Firmanız Sizden  Bağımsız Tıkır Tıkır Çalışsın İstiyorsanız…

Bu çok zor değil, inanınki..Eğer ekibinize liderlik ediyorsanız, ekibinizde sistemleri çalıştırıyorsa ve kurmuş olduğunuz sistem de şirketinizi tıkır tıkır çalıştırır..

Yani şirketinizi kurduğunuz sistemler işletmeli, SİZ değil!

Zaman Paradır

Sistemler işinizin sorunsuz, verimli ve tutarlı çalışmasını sağlayacaktır. Bu da size zaman, hız ve kar olarak geri dönecek..

Rutini Sistematize Edin

Ekinizin yazılı görev ve sorumlulukları var mı? Sistem oluşturmak, ekibinizin görev ve sorumluluklarının belirlerek buradaki görevleri  başarı ile yerine getirmeleri için proseslerin, iş akışlarının tanımlanması ve geliştirilmesi demek aslında..

Şirketinizdeki her işin nasıl yapılacağını, genel uyulması gereken prensipleri tanımladıysanız onları vakit kaybetmeden, etrafa sormadan ve hata yapmadan işleri sonuçlandırmalarını sağlarsınız. Tabiiki ekibiniz bu kapsamda eğitmeyi unutmayın!!

Sıradışı durumlar ve İstisnalar Ekibe Bağlı Kalsın

Tabiki herşey sistematize edilemez. Ekibin tecrübesi, yeteneği ve yetkinliğine göre bazı işleri onların insiyatifine bırakmak gerekecek..Burada da yine bu konuların çerçevesini belirlemek için bir sisteme ihtiyaç var :))

Peki Sistem Nelerden Oluşur?

 • İş Akış Şemaları
 • Bir işin nasıl yapılacağını anlatan prosedürler, talimatlar, videolar ya da ses kayıtları
 • Kontrol Listeleri
 • IT (Bilgişlem) sistemleri, örneğin müşteri ilişkileri yönetim (CRM) , pazarlama, faturalama, stok/depo, muhasebe/finans yazılımları gibi

Ne zaman Sistem Kurmak Gerekir?

Öncelikle sistem kurmak size işinizin içinde değil, işiniz üzerinde çalışma fırsatı sağlayacak. Öncelikle gerçekten rutin haline gelmiş, sizin yapmanız gerekmeyen işleri ve zaman harcayan düşük değerleri işleri sistematize edin ve sonra ekibiniz eğiterek delege edin..

Çok daha rahatlayacak, zamanınız paraya dönüştürme fırsatları yaratacak, işletmenizin ve sizin rahat nefes almaya başladığını göreceksiniz…

Bu konuda adım atarak aksiyon almak için beklemeyin!! Hemen iletişim bilgileriniz bırakın, en kısa zamanda size geri dönüş yapacağım.

  Adınız

  Firma İsmi

  Unvan

  Mail Adresiniz

  Telefon Numaranız

  Mesaj


  Verilerin Korunmasına İlişkin Bilgilendirme metnini okudum, anladım, onaylıyorum.

  Bu gönderi size ne kadar faydalı oldu?

  Değerlendirmek için bir yıldıza dokunun!

  Ortalama Derecelendirme / 5. Oy Sayısı:

  Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Top