Kendi İşinizin Patronu Olmak İstiyorsunuz yada Şirketinizin Lig Atlamasını İstiyorsunuz Ama NASIL?

yazı tarihiby Selda Doğancan

yazı tarihiby Selda Doğancan

Uzun seneler birçok şirkette çalıştınız. Deneyimlisiniz şimdi içiniz kıpır,kıpır!!Kendi işinizi kurmak istiyorsunuz. Hayalleriniz var, daha özgürce çalışmak, zamanı esnek kullanmak, daha fazla gelir elde etmek istiyorsunuz..

Yani şimdiye kadar mürettebat da çok iyi bir takım oyuncusu iken ŞİMDİ kendi geminizin KAPTANI olmak istiyorsunuz..

Ya da yaklaşık 10 yıldır geminin kaptanısınız ancak ulaşmak istediğiniz yere şirketinizi götüremiyorsunuz, artık neyi farklı yapmalıyım diye düşünmeye başladınız..

Peki nereden başlamalıyım? Deneme yanılma yöntemiyle gitmek istemiyorum, diyorsanız, hangi sektörde şirket kurmak istediğinizin bir önemi yok aslında.İşletmelerin büyüme mekanizması sektörlerden bağımsız olarak aynı. Sadece uygulamak için seçeceğiniz stratejiler farklı..

Şimdi sizinle işletmelerin hayat döngüsünde büyüme yolculuğundaki basamaklardan bahsetmek istiyorum. İster bir kişilik şirket olun, ister 250 kişilik..

Adım 1- Temel

Öncelikle başarının ilk adımı şirketiniz için Para, Zaman, Vizyon ve Operasyon daki temelleri oluşturmak

Adım 2- Niş

Şirketinizin temelini attıkatan sonra, şimdi sıra NİŞ’inizi bulup, devamlı nakit akışınızı sağlamakta. Burada sizi fiyat rekabetine sokmayacak Niş’inizi bulup, pazarlama& satış makinanızı oluşturmalısınız.

Adım 3- Kaldıraç

Bu adıma geldiğinizde sürekli bir nakit akışı sağladınız. Şimdi elde ettiğiniz nakit ile size verimliklik ve zaman kazandıracak insan kaynakları, Finans, Teknoloji ve Operasyon konularındaki sistemlere yatırım yapma zamanı

Adım 4-Ekip

Bu adımda sizin performansınızı en yukarıya çıkaracak A Takımınızı oluşturmanız, bunun için de üstün ve doğru yetenekleri şirketinize çekmeniz, eğitmeniz ve bağlılığını sağlamalısınız.

Adım 5- Sinerji

Artık A Takımınız ve tıkır tıkır işleyen bir siteminiz var. Bu adımca bir Genel Müdür işe alarak, sizin tamamıyla büyümeye odaklanma zamanınız. Büyüme yeni ürün ve servislerden,yeni lokasyonlar açmaktan, yeni iş kollarına yatırım yapmaktan geçiyor. Hatta gücünüzü artırmak için yeni şirket alımı bile yapabilirsiniz..

Adım 6- Sonuçlar

Sonuçlar adımında artık siz bir şirket sahibi değil, bir yatırımcısınız.İşinizden, farklı işlerden, emlakdan ve finansal enstrümanlardan gelir akışınız var.

Her seviye ile ilgili detayları konuşmak ve şirketinizle ilgili İLK ADIM ı atmak için iletişim bilgilerinizi hemen bırakın!

  Adınız

  Firma İsmi

  Unvan

  Mail Adresiniz

  Telefon Numaranız

  Mesaj

  Verilerin Korunmasına İlişkin Bilgilendirme metnini okudum, anladım, onaylıyorum.

  Bu gönderi size ne kadar faydalı oldu?

  Değerlendirmek için bir yıldıza dokunun!

  Ortalama Derecelendirme / 5. Oy Sayısı:

  Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Top