Ekibinizin Bağlılığını Nasıl Arttırırsınız?

Ekibinizin bağlılığını nasıl arttırırsınız? Tüm mesele İlişki Yönetimi…

İnsanları işe alabilirsiniz, insanları işten çıkarabilirsiniz  veya onlara ne yapacaklarını dikte ederek  söyleyebilirsiniz.  Bazı iş liderleri mutsuz bir ekibe sahip olmayı dert etmez.Yapmaları için para aldıkları şeyi yaptıkları sürece onlar için sorun yoktur.. Bu düşünce tarzı sadece yanlış değil, aynı zamanda bir işletmenin sürdürülebilirliği için tehlikelidir.

Gallup, bağlı ve bağlı olmayan çalışanlar arasındaki farkı gösteren araştırma sonuçları yayınladı. Özellikle, bağlı çalışanlar şirkete  motivasyon, yenilikçilik ve şirket içinde daha fazla sorumluluk alma istekliliği gibi konularda hız kazandırıyor.

Peki ekibinizin bağlılığını nasıl arttırabilirsiniz?

Ekibiniz orada olmak istemese bile işlerini yaparlar, ancak hiçbir zaman asgari çabadan fazlasını göstermezler. İş tanımlarının gerektirdiğinin dışına çıkmalarını beklemeyin ve yaptıkları işleri günü geçirmek için yapacaklardır. Açıkçası, bu insanlardan oluşan bir ekibe sahip olmak istemezsiniz. Ancak bir ekibi nasıl motive edeceğinize dair doğru bilgi olmadan, kendinizi çalışanlarınıza onlardan gerekenin ötesine geçmeleri için ilham   da veremeyeceksiniz.

Harika bir şirket, harika çalışanlar olmadan var olamaz ve onları sizin için çalışmasını istediğiniz insanlara dönüştürmek için atabileceğiniz adımlar vardır. Bu ipuçları, çalışanlarınızın yaptıkları işe dahil olmasını sağlamanın kanıtlanmış yöntemleridir ve herkes bunları uygulamayı öğrenebilir.

  1. Ekibinizi Bağlı Tutun: Diktatörlük değil, hepbirlikte bir ekip olun

Her geminin güçlü bir kaptana ihtiyacı vardır, ancak bu her saniyenizi çalışanınıza patronun kim olduğunu hatırlatmak için harcamanız gerektiği anlamına gelmez. Çalışanlarınız sizden  rehberlik almak isterler , ancak aynı zamanda da şirkette olan şeylere dahil olduklarını hissetmek istiyorlar. Ekibinize nereye gidiyor olduğunuzu gösterir,hedefleri paylaşırsanız ve bu hedefleri alt hedeflere indirgerseniz onlarda bu gemiyi yüzdürmenin ya da batırmanın sorumluluğunu hissederler.

  1. Ekibinizi Bağlı Tutun: Onlara parlama şansı verin

 Bazı insanların çarkta bir dişli olmaktan  memnun olduğu doğrudur. Yirmi yıl içinde emekli maaşı alabilmek için işe gelip giden   en az bir kişi tanıdığınıza eminim. Bu kalıba uyanlar, öne çıkma şansı çok az olan ve konfor alanı  sağlayan işlere yönelecekler.

Daha fazlasını başarmak isteyenler ise kendilerini zorlamayan ve geliştirmeyen işe asla razı olmayacaklardır. Bu çalışanlar her zaman size düşük seviyeli işlerden çok daha fazlasını yapabileceklerini kanıtlamanın bir yolunu ararlar.

Kendini kanıtlamak isteyen birini bulursanız, izin verin yapsın, ona fırsat tanıyın. İnisiyatif gösteren ve kendini daha iyi hale getiren bir çalışan, işinize inanılmaz bir değer katacak kişidir. Bu potansiyeli boşa harcamayın.

  1. Ekibinizi Bağlı Tutun: Onlara teşekkürlerinizi ve minnettarlığınızı gösterin

Bu, basit bir “teşekkür ederim” in ötesine geçer, ancak bu iki kelime kendi içlerinde epey bir güce sahiptir. Çalışanlarınız, katkılarının tanınmadığını veya ödüllendirilmediğini hissederse, yaptıkları işin ötesine geçme konusunda çok az insiyatif alacaklardır. Bu minnettarlığı nasıl gösterdiğiniz oldukça önemlidir.  Başarıyı ödüllendirmek, başarısızlığı cezalandırmanın diğer yüzüdür ve ekip performansını yönetmek için her ikisi arasında bir denge gereklidir.

Ne dersiniz bu konularda ne kadar kendinizi yeterli hissediyorsunuz? Ya yöneticileriniz ekiplerini yönetirken bu 3 noktaya ne kadar önem gösteriyorlar?

Eğer ekibinizin bağlılığını arttırmak ve performansını arttırmak için yardım isterseniz bana ulaşabilirsiniz.

Selam ve sevgilerimle

Bu gönderi size ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza dokunun!

Ortalama Derecelendirme / 5. Oy Sayısı:

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuza göre...

Sosyal medyada bizi takip edin!

Bu gönderi sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyler misiniz?

(Visited 60 times, 1 visits today)

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir