yandex sayac

Neden İşletme Koçu

yazı tarihiby Selda Doğancan

 İŞLETME KOÇU İLE ÇALIŞMANIZ İÇİN 7 NEDEN….

1-DAHA AZ ÇALIŞARAK DAHA FAZLA PARA KAZANMAK

Uzun saatler çalışıyorsunuz ve küçük bir tatile çıksanız bile işlerin şimdiki gibi etkin bir biçimde yürüyeceğinden emin değilsiniz. Daha az çalışarak bu iş yürümez diye düşünüyorsunuz. KOBİ, yönetici koçluğu ya da eski deyişle danışmanlık, ne ad verirseniz verin ActionCOACH, dünyanın bir numaralı iş ve yönetici koçluğu firmasıdır. 1993 yılında kurucu Brad Sugars’ın önderliğinde iş koçluğu endüstrisinin temellerini attı. 46 ülkede 1.500’ü aşkın ofisi ile ActionCOACH bugün, eski iş koçluğu modelini, siz işletme sahipleri ve yöneticiler için çok daha güçlü, karlı ve etkili bir yol olan ve işletmenizi büyütmenizde size kılavuzluk eden modern iş ve yönetici koçluğuna dönüştürdü.

2- DAHA FAZLA KAR ETMEK

Karnızını artırmaya hazırlanın. İşletmeniz için harcadığınız çaba ve yatırım ile katlandığınız riske değmeyecek bir para kazanıyorsanız, artık bu durumu değiştirmenizin zamanı gelmiş demektir. Size en yakın ActionCOACH ofisi tamı tamına 282 adet kar ve para kazandıracak stratejisi ile size satış, pazarlama, reklam, kar artışı, iş yöntemleri, zaman yönetimi ve ekip oluşturma konusunda yardım ederek, gelirlerinizi birkaç ay gibi kısa bir sürede artırmanızı sağlayacaktır. İş koçu bunu sizin için çalışan bir yönetim danışmanı gibi öneriler sunarak değil, size bunun yöntemini öğreterek yapacak. İş koçu yönetim gereksinimlerinizin sonuçları alanına kadar firmanızda sizinle birlikte çalışarak işini yapar.

3-YÜKSEK PERFORMANSLI EKİP OLUŞTURMAK

Sizin işin içinde bulunsanız da bulunmasanız da işletmenizi büyütecek insanlardan oluşan bir ekip kurmaya hazırsınız. İşinin ehli insanları işe almak, eğitmek ve elinizde tutmak işinizi çok kolaylaştırır. İş ve yönetici koçlarımız, ekip eğitim programlarımızdan etkin işe alım sistemlerimize kadar her aşamada, motive bir ekip ve hırslı bir takım yaratmak için sürecin tamamında size yardımcı olurlar.

4-İŞİNİZ KURARKEN DUYDUĞUNUZ TUTKULARINIZI YENİDEN KEŞFETMEK

İşinizle uğraşırken sıkılıyorsanız ve hatta kendinizi hasta gibi hissediyorsanız, işinizle aşkınızı tazeleme, işe ilk başladığınız zamanki vizyon ve tutkunuzu yeniden hatırlama zamanı gelmiş demektir. Motivasyon İş Koçunuz ile yürüteceğiniz çalışmanın her aşamasının temelini oluşturur. Basit bir iş planından kapsamlı bir pazarlama planına, yaptığınız iş ne olursa olsun birlikte çalışma sürecinde sadece gereksinim duyduğunuz şeyler değil, bunların nasıl yapıldığı da açıklığa kavuşacak. İster evden çalışın, isterseniz işe yeni başlamış olur ya da çok büyük bir firmayı yönetin, İş Koçluğu daha iyi bir işletme ve daha iyi bir yaşam tarzını size en hızlı sağlayacak tek yöntemdir.

5- EKONOMİ VE SEKTÖRÜNÜZDEKİ DEĞİŞİKLİKLERİ TAKİP ETMEK

Büyümek için daha fazla şey bilmeniz gerektiğini biliyorsunuz, ama sektörünüzdeki değişiklikleri, küresel ekonimideki dönüşümü ve gelişmelerin ne yönde olduğunu takip etmeye zamanınız yok. İş koçluğu, iş dünyasındaki eğitim yöntemini dönüştürdü; geleneksel danışmanlık, kitaplar ve seminerler yerine doğru bilginin doğru zamanda kullanılmasını sağlayan bir düzeye taşıdı. Bu süreci, işletmenizi bir örnek olay olarak değerlendireceğiniz girişimci eğitimi gibi düşünebilirsiniz.

6- HESAP VERİLEBİLİR BİR DÜZEN YARATMAK

Size doğruları söyleyecek, karlılığınız, dönem sonu sonuçlarınız konusunda size gerçekleri söyleyecek, sizi bazı knularda ikna edecek, iyi bir iş yaptığınızda sizi tebrik edecek bir İş Koçuna gereksinim duyuyorsunuz. Bir işletme sahibi her zaman yalnızdır. Oysa, sizinle konuşacak, size uzman koçluk sağlayacak, sorunlarınızı çözmenizde yardımcı olacak ve bunları fırsatlara dönüştürecek bir arkadaşa, bir rehbere her zaman ihtiyacınız vardır. Fırsat yaratmak, iş koçlarımızın işlerinin yalnızca küçük bir parçasını oluştursa da, genellikle en değerli hizmetleridir.

7-İKİNCİ BİR UZMANIN GÖRÜŞÜNÜ ALMAK

Hesabınızı bilmek, karınızı korumak, iş sonuçlarından haberdar olmak, sizi teşvik etmek ve sizi ikna etmek için bir İş Koçuna İhtiyaç duyuyorsunuz. Ağaçları görmek için ormana kuşbakışı bakabilen, yıllarca aynı sektörde çalışmaktan kaynaklanan sektör körleşmesinden uzak bir uzmana gereksiniminiz var. İşletmenizi özel yaşamınızın bir parçası gibi yönetebilmeniz için satış koçluğu gibi alanlarda size yardımcı olacak, sizin görmediğiniz basit şeyleri görebilecek bir rehbere sık sık gereksinim duyarsınız. İş dünyasına hizmet veren rehberler, sıksık zorlu, sevimsiz ve kendinize sormaktan kaçındığınız soruları size soracaklar. Gelin siz de dünyanın dört bir yanındaki iş koçluğu hizmeti alan işletme sahipleri ve yöneticiler arasına katılın. Rakiplerinizden önce büyük bir adım atın…

Top