Şirketinizi Neden Kurmuştunuz? Haydi Hatırlayın!

2018 yılı son günlerine geldik, sizden işletme sahibi yani patron olmaya karar verdiğiniz zamanı hatırlamanızı istiyorum.

Sizi başkası için çalışırken ve her ay düzenli maaş alırken, kendi işinize kurma adımını attıran neydi?
Hayatınızı kendiniz mi kontrol etmek istiyordunuz? Kendinizi robot gibi mi hissetmeye başlamıştınız? Kendiniz ve sevdikleriniz için daha fazla zaman mı ayırmak istiyordunuz? Daha fazla para kazanmak mı? Ürettiklerinizle dünyaya ve topluma etki etmek , faydalı olmak mı? Ya da belli bir vizyon , hedefiniz yoktu, kendiniz bir şey yapmak ve ne olacak görmek istediniz..

Hangi nedenle başlarsanız başlayın, şu an işletme sahibisiniz! Şirketinizde çalışanlarınız var, onlara ve işinize olan sorumluluklarınız var.

Kendinizi  haftada 7 gün çalışıyor, nakit akışı konusunda endişeleniyor, ödemesi gelen fatura ve çeklerle boğuşuyor, ürün veya hizmetiniz çok iyi olduğu halde neden satamadığınızı anlamıyor, yeni iş alamıyor, kar edemiyor, ekibinize doğru kişileri dahil edemiyorsunuz..

Her şeyi bırakıp bir köşeye çekilmek/ gitmek  istiyor ve yorgunluk, tıkanmışlık  hissediyorsunuz belki..

İşletme koçu olarak, aynı zamanda da  bir şirket sahibi olarak sizleri çok iyi anlıyorum. Umarım aşağıda paylaşacağım, müşterilerimde de deneyimlediğim birkaç pratik ipucu sizlere ilham verir.

Şimdi başlangıçtaki sorumuza gelelim. İşinizi kurma NEDENİNİZ.. Nedeninizi yeniden gözden geçirin,

Şirket kurmak örnek görsel

İşinizi Neden Kurdunuz?

  • BÜYÜK bir nedene ihtiyacınız var. Büyük şeyler başarmak için BÜYÜK bir neden olmalı.Sizin aklınızdan çıkmayacak ve sizi heyecanlandıracak. Ortalama bir şey değil. Bu yüzden kişilik analizlerinizi ve firma analizinizi doğru şekilde yapmalısınız.
  • Bu NEDEN sizi zorluklarla karşılaştığınızda motive etmeli, size ilham vermeli.
  • Bu neden şirketiniz için VİZYON oluşturmanıza yardımcı olacak.Şirketinizin nereye gideceğiniz belirlemek için.(Vizyon ve misyon hakkındaki yazıma buradan ulaşabilirsiniz.)
  • Hepimizin hayat boyunca verimli geçirebileceğimiz ortalama 4.000 haftamız var. Hayatı geriye saramayacağımıza ve zaman nasıl olsa geçeceğine göre 2019 dan itibaren yapacaklarımızı planlayalım. Planlama yaparken de planlama koçu ile çalışabilirsiniz. Tam burada da ben devreye giriyorum 🙂

Jim Rohn diyor ki..’Eğer hayatınızı kendiniz planlamazsanız, başkalarının planladıklarına göre  yaşadığınızı göreceksiniz.Bilin bakalım neye sahip olacaksınız? Çok fazla bir şeye değil..’

Bu gönderi size ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza dokunun!

Ortalama Derecelendirme / 5. Oy Sayısı:

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuza göre...

Sosyal medyada bizi takip edin!

Bu gönderi sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyler misiniz?

(Visited 22 times, 1 visits today)

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir