Firma Analizi Nedir?

Firma analizi ile 100 adet soruda firmanızı değerlendirme olanağı bulacaksınız.

Firma analizi sizin  şirketinizin performansını tespit etmenizi sağlayacağı gibi, şirketiniz ile ilgili kendi kendinize bir toplantı ve değerlendirme yapmanızı  da sağlayacaktır..

Bu neden önemli? Çünkü ActionCOACH ‘un global olarak da uygulanmakta olan 6 Adım da şirketinizi büyütme sisteminde nerede olduğunuzu tespit etmeniz mümkün olacaktır. Bu şekilde şirketinizi büyütmek ya da şirketinize yatırımcı bulmak veya çıkış yaparak şirketinizi maksimum değerde satmak gibi hedefleriniz sonucunda firma analizi size yol gösterecektir.

Firma Analizi Nasıl Yapılır?

Firma analizi yapmak için öncelikli olarak şirketiniz ile ilgili çok farklı alanlarda durumunuzun değerlendirilmesi ve bu alanlarda performansınızın tespiti ve bu performansın arttırılması için neler yapılması gerektiğini yapacağımız koçluk görüşmesinde birlikte tespit ediyoruz.

Eğer ortaklı bir yapınız varsa, şirket ortaklarının birlikte bu formu doldurması  ve görüşmeye katılması çok önemli.

Anket sonucu oluşacak ve üzerinden  geçeceğimiz raporda firma analizinin yapılarak hedef ve aksiyonlarınızın belirlenmesi, zaman yönetimi, finansallarınız, pazarlama  ve satış, sistemin oluşturulması ve ekip yönetimi gibi konulardaki performansınızı değerlendiriyor ve görüyor olacaksınız.

Anketi sizler tamamladıktan sonra  firma analizini değerlendireceğimiz Büyüme ve Gelişme Fırsatları toplantısında bu fırsatları sizlere gösteriyor olacağım..

Bir şirketin büyüdüğünü nasıl anlarız?

Bir şirketin büyüdüğünü farklı bileşenler ile anlamak mümkündür. Satış hacmi, karlılık, müşteri sayısı, pazar payı, hizmet geliştirme, marka imajı gibi faktörlerle şirketin büyüdüğünü anlayabilirsiniz.

Sektör analizinin amacı nedir?

Sektör analizi, bir şirketin faaliyet gösterdiği sektörün genel durumunu ve rekabet ortamını inceleyerek, şirketin güçlü ve zayıf yönlerini, fırsatlarını ve tehditlerini (SWOT) belirlemektir. Sektör analizi, şirketin stratejisini belirlemek ve geliştirmek için önemli bir araçtır.

Bu gönderi size ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza dokunun!

Ortalama Derecelendirme / 5. Oy Sayısı:

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuza göre...

Sosyal medyada bizi takip edin!

Bu gönderi sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyler misiniz?

(Visited 247 times, 1 visits today)

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir