Müşterilerinizi 3 Adımda Satış Ekibinize Dönüştürün!

Müşterilerinizi 3 Adımda Satış Ekibinize Dönüştürün!

Müşteri referansları işiniz için altın değerindedir. Sizinle uzun süredir beraber olan müşterileriniz ürün ve hizmetlerinizi, şirketinizi ve ekibinizi çok iyi tanır. Eğer müşterileriniz sizin hizmet ve servisinizden memnun ise sizi arkadaşlarına, ailesine, iş çevresine mutlaka tavsiye edecektir.

Sizlere çok güzel bir haber vereceğim…Müşterileriniz sizin en iyi satış ekibiniz olabilir..

Peki Nasıl Olacak?

Müşterilerinizi en iyi satış ekibinize dönüştürmenin 3 ADIMI:

  1. Her müşteriniz ile ilişkilerinizi güçlendirin.
    Her ne kadar günümüzde on-line hizmet ve ürün alma artsa da insanlar duygusal ilgi istiyorlar, otomasyondan hoşlanmıyorlar. Müşterilerinizle kurduğunuz ilişkinin müşteriye özel ve onların ihtiyaçlarına özgü olmasına özen gösterin.Müşteri hizmetlerinizin her kanalda (on -line  veya fiziksel) tutarlı olmasına, esnek olmasına özen gösterin. Onları özel ve önemli hissettirin. Sizi ailelerinden, şirketlerinden biri olarak görsünler..
  2. Onlara yeni ürün ve servisler sunun.
    Müşterilerinize sorunlarını, acı noktalarını adresleyecek yeni ürün ve servisler sunun. Onlar talep etmeden hizmet ve ürünlerinizi yenilikler katarak geliştirmeye devam edin. Onlara sürekli yenilikler ve daha iyi hizmet ve ürünler sunmaya devam ettikçe aranızdaki ilişki giderek kuvvetlenecektir ve vazgeçilmez olmaya başlayacaksınız.
  3. Wow  etkisi yaratın.
    Bunun için sizin ve ekibinizin her bir üyesini işini yaparken müşteriyi ilk sıraya koyuyor olması gerekiyor. Bu doğrultuda bakış açısı ve iş yapış biçimi müşteriyi tatmin etmek ve WOW etkisi yaratmak için çok önemli.. Kendimizden düşünelim, birinin bizde WOW etkisi yaratması için daha önce kimsenin yapmadığı bir şeyi bizim için yapması gerekli değil mi? Bunun için müşterilerinize maliyet düşünmeden yardımcı olmaya çalışın. Müşterinizle her ilişki kurduğunuzda onlara özel olduğunu hissettirin ve onların ihtiyaçlarına yönelik farklı davranın.

Tabii ki bunlar bir günde vaya bir hafta da olamayacak…Müşterilerimizle sağlam bir ilişki kurmak aynen arkadaşlık ilişkisi gibi  zaman alacaktır. Doğru ekip yönetimi ve davranış-liderlik analizleri gibi farklı fonksiyonlarla ekibinizin veya kendi eksiklerinizi daha net görebileceksiniz. Eksiklerinizi giderip bu uzun yolculuğa çıkacaksınız. Ancak işin sonunda sizi her zaman savunan, sizin ürün ve servislerinizi satan bir GÜÇLÜ bir SATIŞ ekibine kavuşacaksınız..

Bu gönderi size ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza dokunun!

Ortalama Derecelendirme / 5. Oy Sayısı:

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuza göre...

Sosyal medyada bizi takip edin!

Bu gönderi sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyler misiniz?

(Visited 30 times, 1 visits today)

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir