İşletme Koçu ile Çalışmanız İçin 7 Neden

İşletme Koçları, işletme sahiplerinin ve yöneticilerin kişisel ve ticari potansiyellerini en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olurlar.

Bir işletme koçu size ve şirketinize dışarıdan bir bakış açısı sunar. Bu nedenle, işletmeler için koçlar, yalnızca gelişen bir iş kurmanıza değil, aynı zamanda sizin için neyin en önemli olduğunu anlamanıza ve kariyerinizi gerçekleştirmenize de yardımcı olur.

  1. Daha az çalışarak daha fazla para kazanmak

Uzun saatler çalışarak, kendinize küçük bir tatil molası vermeyi düşündüğünüzde işlerin şimdiki gibi etkin biçimde yürütüleceğinden emin olamıyorsanız işletme koçu ile tanışmanın tam zamanı.

  1. Daha fazla kar elde etmek

Eğer şirketiniz için harcadığınız zaman, çaba ve yatırım ile katlandığınız riske değmeyecek miktarda para kazanıyorsanız bir işletme koçu ile çalışmalısınız. İşletme koçları, satış, pazarlama, reklam, kar artışı, iş yöntemleri, zaman yönetimi, ekip oluşturma-yönetme ve sistem kurma gibi konularda size yardım ederek gelirlerinizi artırmanıza olanak tanır.

  1. Performansı yüksek ekip oluşturmak

İşletme koçları, motive bir ekip ve hırslı bir takım yaratmak için ekip eğitim programlarından etkin işe alım sistemlerine kadar sürecin tamamında size yardımcı olurlar.

  1. İşinize duyduğunuz tutkularınızı yeniden keşfetmek

Koçlar, basit bir iş planından kapsamlı bir pazarlama planına kadar yaptığınız iş ne olursa olsun birlikte çalışma sürecinde sadece gereksinim duyduğunuz şeyler değil, bunların nasıl yapıldığının da açıklığa kavuşulmasına destek olur. İster evden çalışın, isterseniz işletmenizin başında olun ya da çok büyük bir firmayı yönetin, bir işletme koçu ile çalışmak daha iyi bir işletme ve daha iyi bir yaşam tarzını size en hızlı sağlayacak tek yöntemdir.

  1. Ekonomi ve sektörünüzdeki değişiklikleri takip etmek

Büyümek için daha fazla şey bilmeniz gerektiğini biliyorsunuz ama sektörünüzdeki değişiklikleri, küresel ekonomideki dönüşümü ve gelişmelerin ne yönde olduğunu takip etmeye zamanınız yok. İşletme koçluğu, iş dünyasındaki eğitim yöntemini dönüştürerek; geleneksel danışmanlık, kitaplar ve seminerler yerine doğru bilginin doğru zamanda kullanılmasını sağlayan bir düzeye taşıdı.

  1. Hesap verilebilir bir düzen yaratmak

Bir işletme koçu size karlılığınız ve dönem sonu sonuçlarınız konusunda doğruları söyleyerek, şirketinizde var olan sorunları çözmenize ve bunları fırsata dönüştürmenize yardımcı olur.

Fırsat yaratmak, işletme koçlarının işlerinin yalnızca küçük bir parçasını oluştursa da genellikle en değerli hizmetleridir.

  1. İkinci bir uzmanının görüşünü almak

İşletme Koçları şirketinizi özel yaşamınızın bir parçası gibi yönetebilmeniz için satış ve pazarlama koçluğu gibi alanlarda size yardımcı olur. Kendinize sormaktan kaçındığınız soruları doğrudan size sorarak daha önce görmediğiniz basit şeyleri görmenizi sağlarlar. Güçlü ve zayıf yönlerinizi ortaya çıkarıp geliştirmeniz konusunda destek olurlar.

Siz de rakiplerinizden önce büyük bir adım atarak dünyanın dört bir yanındaki işletme koçluğu hizmeti alan işletme sahipleri ve yöneticiler arasına katılarak işletme koçu desteği almak isterseniz bana ulaşabilirsiniz.

Bu gönderi size ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza dokunun!

Ortalama Derecelendirme / 5. Oy Sayısı:

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuza göre...

Sosyal medyada bizi takip edin!

Bu gönderi sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyler misiniz?

(Visited 41 times, 1 visits today)

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir