Çalışanlarınızı Yeni Yıla Nasıl Hazırlarsınız?

2022 heyecan verici yeni bir yılın başlangıcı… Aynı zamanda liderlerin önümüzdeki 12 ay boyunca doğru adımları atmaları için harika bir zaman.

Bir yönetici olarak yeni bir yılın başlangıcında kendimizden ve çalışanlarımızdan beklentilerimizi yeniden ayarlayarak başlayabiliriz.

Gelin 5 madde de çalışanlarınızı yeni yıla nasıl hazırlayabileceğinizi inceleyelim.

  1. Ekip performansınızı geliştirin

Ekibinizin performansını iyileştirmenin ve güçlü, sürdürülebilir bir organizasyon inşa etmenin en iyi yolu, ne kadar ilerlediğinizi düşünmek için zaman ayırmaktır. Ocak ayı bunu yapmak için mükemmel bir zamandır.

Ocak ayının başında kendinize şu soruları sorun:

  • Geçen yıl ne iyi gitti ya da gitmedi?
  • Metriklerimize göre nasıl performans gösterdik?
  • Beni ne şaşırttı?
  • Ekip üyeleri nasıl çalıştı?
  • Neyi daha farklı yapmış olmayı isterdiniz?
  1. Ekibinizle SWOT Analizi yapın

Yeni bir yılın başlangıcı, ekibinizle birlikte bir SWOT değerlendirmesi yapmanız için de harika bir zamandır.  SWOT Analizi, size departmanınızı ve kuruluştaki işlerin mevcut durumu hakkında açık ve dürüst bilgi verir. Daha önce bir SWOT değerlendirmesi yapmış olsanız bile, birlikte gözden geçirmek ve güncellemek için zaman ayırın.

Güçlü yönlerinizi en üst düzeye çıkarmak ve zayıf yönlerinizi ve tehditlere karşı korunmak için yapmanız gereken iyileştirmeleri öğrenmek için SWOT çalışmanızı kullanın. Hedef belirlemeye rehberlik etmesi ve bir kuruluş olarak yaptığınız stratejik hamleleri belirlemesi için de SWOT analizinize bakabilirsiniz.

  1. Değişim alanlarınızı bulun

Etkili bir yönetici olarak yılın başlangıcında önümüzdeki aylar için gerekli gördüğünüz değişiklikleri belirleyin. Neleri iyileştirebilirsiniz? Neleri yeni yapmaya başlayabilirsiniz? Neleri yapmaktan vazgeçeceksiniz?

Bu çalışanlarınızla bire bir görüşme sıklığını artırmak olabilir ya da ekibinizdeki performans sorunlarını nasıl çözeceğiniz üzerine bir çalışma olabilir.

  1. Hedeflerinizi belirleyin

Şirketinizi etkili yönetmenin en büyük ipucu ulaşmak istediğiniz hedeflerin belirlenmesiyle başlar. 2022 yılında ekibiniz için en önemli dört ya da beş temel girişiminizi oluşturmak için biraz zaman ayırın.

Çalışanlarınız için SMART hedefler belirleyebilirsiniz.  Spesifik, Ölçülebilir, Ulaşılabilir, Gerçekçi ve Zamana Dayalı. Belirlediğiniz hedeflerin uzun vadede ekibiniz ve kuruluşunuz için genel stratejinizi destekleyecek şekilde anlamlı olması gerekir. Bir planlama koçu ile çalışarak bu adımları daha kolayca ve güvenilir bir şekilde atabilirsiniz.

  1. Aksiyon Planınızı yapın

Önümüzdeki yıl için performansı ve gerekli değişiklikleri değerlendirmek için ekibinizle bir toplantı ayarlayın. Ekipten ne beklediğinizi ve önümüzdeki 12 ay için belirlediğiniz hedeflerin bu uzun vadeli vizyonu nasıl yerine getirdiğini ve desteklediğini vurgulayın. Ekibinizden aksiyon planlarının net olarak çıkarılmasını isteyin. Bu konuda bir ekip yönetimi desteği de alabilirsiniz.

Yeni bir yıl yeni bir başlangıcı işaret eder. Bu yıl hangi yeni yıl kararlarını alıyorsunuz?

2022 Yılını nasıl daha verimli geçireceğinize dair daha fazla bilgi ve yeni yıla bir işletme koçu ile başlangıç yapmak için bana ulaşabilirsiniz…

Bu gönderi size ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza dokunun!

Ortalama Derecelendirme / 5. Oy Sayısı:

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuza göre...

Sosyal medyada bizi takip edin!

Bu gönderi sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyler misiniz?

(Visited 6 times, 1 visits today)

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir