Başarıyı Garanti Eden İlkeler

basariyi-garanti-eden-ilkeler

Kendinizi LinkedIn veya Facebook’ta gezindiğiniz sırada, başka birinin başarısına hayran kalırken ve neden sizin zamanınızın henüz gelmediğini merak ederken hiç buldunuz mu? Belki geçen çeyrekte o tutkulu projeyi ertelediniz. Belki de başlatmak istediğiniz yeni işe olan ilginizi kaybettiniz. Veya belki de evren, kayıplarınızı azaltmak için size gizli işaretler vermeye devam etti. Sizi İşletme Koçu ile hangi ilkelerin başarıyı garanti edebileceğini değerlendirmeye davet ediyorum.

Kalıcılık için çabalayın, mükemmellik için değil.

Mükemmeliyetçi bir zihniyete kapılmak oldukça kolaydır. Gerçek şu ki, böyle bir şey yok. Bu yüzden gerçekçi olmayan hedefler ve tutunamayacağımız standartlar koymak yerine günden güne ısrarcı olmayı önceliklendirmek çok önemlidir. Sebat, nihai başarınızın temeli ve yapısıdır.

Bir engel veya mücadele ile karşı karşıya kaldıklarında, birçok insan geri çekilmeyi seçer, onları suçlamamak gerekir. Başarısızlık utanç verici olabilir ve yolculuk boyunca engellere çarpmak bazen bir ceza gibi görünebilir. Ancak Roma bir günde inşa edilmedi ve zenginler bir gecede zengin olmadı.

Onların ödülleri, çoğunun gerçekleştiğini görmediği özenli perde arkası işlerinden sonra geldi. Sebat, sizi ileriye taşıyacak ve diğer başarı hikayelerine ortak edecek tek şeydir. Bunun yerine kendinize endişe, tatminsizlik ve pişmanlık yaşatmaya izin vermeyin. Daha yavaş bir sürecin geçici acısının ilerlemenizi engellemesine de izin vermeyin.

Yaşam tarzınız için iyi alışkanlıklar geliştirin ve sürdürün.

Başarılı Olmak İçin Önemli Alışkanlıklar

İşinizde veya koyduğunuz herhangi bir hedefte başarılı olmak istiyorsanız, öncelikle hayatınızı yöneten iyi alışkanlıklar geliştirmelisiniz. İşte günümüz çağında kazanmanız gereken birkaç önemli alışkanlık:

  • Sağlıklı beslenmek.
  • Vücudunuza meydan okumak ve egzersiz yapmak.
  • Düzenli bir uyku programına bağlı kalmak.
  • Meditasyon yapmak.
  • Yeni kitaplar okumak ve eğitici Podcast’ler dinlemek.
  • Planlama yapmak ve hedefler belirlemek. (Hedeflerinizi görselleştirmenize yardımcı olması için bir vizyon panosu yapmayı deneyebilirsiniz.)

Şimdi harekete geçin 

Her alanda birçok seçeneklerin olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Kişisel ve profesyonel yaşamlarımızda bu seçenekler karşısında kilitlenip kalmanız şaşırtıcı değil. Önünüzde çok fazla seçenek olduğu için olağanüstü derecede bunalmış hissettiğinizde kendinizi kilitlenip kalma hali içinde bulabilirsiniz…

Genellikle, dikkatli bir karar vermek için, artı ve eksileri tartmanız, farklı bakış açılarını düşünmeniz, ayrıntılı bilgi toplamanız ve olası sonuçları değerlendirmeniz gerekir. Bu durum sizde, kafa karışıklığı ve endişe duygusu yaratabilir. Kafanız daha da karıştıkça, net ve kendinden emin bir karar vermenin imkânsız olduğu hissine kapılabilirsiniz. Bu durum ilerlemenizi engeller.

Hareketsizliğe veya yapmaktan çok hayal kurmaya yol açabilir. Unutmayın, eylem, sonuçları doğuran ve hedeflerinize daha hızlı ulaşmanızı sağlayan şeydir.

Başarının bir varış noktası değil, bir yolculuk olduğunu unutmayın.

Başarıya giden yolda birlikte ilerlemek için hemen benimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu gönderi size ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza dokunun!

Ortalama Derecelendirme / 5. Oy Sayısı:

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Selda Doğancan

30 yıllık yönetim kariyerimde hem yerel ve çok uluslu kurumsal şirketlerde hem de aile şirketlerinde strateji geliştirme, uygulama, yeni iş geliştirme, stratejik planlama, pazarlama, müşteri deneyimi ve proje yönetimine odaklı birçok deneyimim var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top