Pandemi Döneminde Ekip Yönetiminin Püf Noktaları

COVİD-19 tüm dünyada çalışma ve iş yapma şekillerini belki de geri dönemeyecek şekilde yeniden düzenledi. Pandemiyle birlikte gerek siz liderler gerekse ekipleriniz çok zor bir sınavdan geçti.

Özellikle çalışma modellerinde yaşanan değişiklikler sonucu uzaktan çalışma iş hayatının merkezine otururken, Ekiplerinizin koordine şekilde çalıştığından emin olmak, ekip motivasyonunun yüksek tutulmasını sağlamak ve işlerin sürdürülebilirliğini sağlama konusunda sizlere büyük görevler düştü.

Neyse ki Pandemide Ekip Yönetiminizi sağlayarak bu zorlukların önüne geçmenin ya da aza indirmenin bazı püf noktaları var. Bu zorlukların farkında olmak, gerekli aksiyonları alarak sağlam süreçleri uygulamak ekiplerinizden en iyi performansı almanızı sağlayacaktır.

Peki Pandemide Ekibinizin Yönetimini nasıl yapmalısınız?
Bu dönemde ekibiniz arasında yüksek bağlılık ve performans için ne yapmalısınız?

Pandemide Ekip Yönetimi

Pandemide ekip yönetiminin önemini sizlere madde olarak açıklamak gerekir ise bunlar şu şekildedir:

  • Ekibinizin ihtiyaçlarına cevap verin.
  • Verimli ve yüz yüze toplantılar düzenleyin.
  • İlerlemeyi kontrol etmekten çekinmeyin.
  • Takdir etmeyi ve ödüllendirmeyi unutmayın.

Ekibinizin İhtiyaçlarına Cevap Verin

Pandemi gibi böyle belirsizlik zamanlarında açık, doğru ve sık iletişim liderliğinizin özünü oluşturur. Ekibinize danışın, karşılaştıkları zorlukları öğrenin ve çözüm yaratmak için birlikte çalışmayı teklif edin. Ekibinizin ihtiyaçlarına cevap veren bir lider olun. Ekibinize bu şekilde liderlik etmek, çalışanlarınızın refahını önemsediğinizi gösterir ve insanların kendilerini değerli hissetmelerine neden olur. Böylece ekibinizi elinden gelenin en iyisini yapmaya motive eden etkili bir lider olursunuz.

Verimli ve Yüz Yüze Toplantılar Düzenleyin

Pandemide Ekip Yönetimini gerçekleştirmek için uzaktan çalışan ekibiniz ile sadece e-posta aracılığıyla iletişimde bulunmamaya özen gösterin. Zoom, Skype gibi uygulamaları kullanarak yapacağınız yüz yüze toplantılar ekibinizin verimli çalışmasını ve dinamiğini arttıracaktır.

İlerlemeyi Kontrol Etmekten Çekinmeyin

Ekip üyelerine verdiğiniz bir görevin ne durumda olduğunu açıkça sormayı unutmayın. Böylece ekibinizin aldığı sonuçlar hakkında net bir görüşe sahip olursunuz.

Takdir Etmeyi ve Ödüllendirmeyi Unutmayın

Tüm ekip üyelerini iletişimlerinize dahil ederek kapsayıcı olun. Aynı zamanda ekibinizin çabalarını ve başarılarını takdir etmekten ve ödüllendirmekten çekinmeyin. Takdir edilmek ekip üyelerinizin yüksek performansının devamlılığını sağlayacaktır.

Bütün bu aksiyonları alarak ekibinizle birlikte ortak hedefler ve vizyonunuz doğrultusunda Pandemide Ekip Yönetimini etkili bir şekilde sağlayabilirsiniz.

Bu süreçte size eşlik edecek ve birlikte daha emin adımlarla Pandemide Ekip Yönetimini sağlayacak bir işletme koçu ile çalışmak isterseniz benimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu gönderi size ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza dokunun!

Ortalama Derecelendirme / 5. Oy Sayısı:

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuza göre...

Sosyal medyada bizi takip edin!

Bu gönderi sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyler misiniz?

(Visited 28 times, 1 visits today)

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir