Başarı Getiren Günlük İş Planlaması Nasıl Yapılır?

İş yerinizdeki alışkanlıklarınızı değiştirmek zorlayıcı olabilir. Başarıya giden yolda önünüze engeller koymak ve konfor alanınızdan çıkmadan çalışarak kolay başarılara odaklanmak insanın doğasında vardır. Ancak işiniz üzerinde olumlu bir etkisi olan bazı küçük sürdürülebilir değişikliklerle başarı getiren günlük iş planlaması yapsaydınız ne kadar harika olurdu değil mi?

  • Küçük başlayın

Kendinize gün içerisinde kolayca ulaşabileceğiniz küçük bir hedef seçerek işe başlayın.

Mesela başarı getiren günlük iş planlaması ile yol haritanızı oluşturarak başlayabilirsiniz.

Bunlar küçük ama sürdürülebilir adımlardır.

  • O Kurbağayı yiyin

Yapmayı her zaman ertelediğiniz, gözünüzde büyüyen belirli iş görevleriniz var mı?

Bu, pazarlama takip aramalarınızı yapmak, ödeme için müşterileri takip etmek veya aylık giderlerinizi hazırlamak olabilir. Ertelemek yerine bu görevleri her gün yaptığınız ilk şey olarak yapın. Gözünüzde büyüttüğünüz bu görevleri en başta hallederek başarı hissini hayal edin ve günün geri kalanına kendinizden çok memnun hissederek devam edin.

  • Zamanınıza değer verin

İşletme sahipleri olarak işinizin içinde çalışarak çok fazla zaman harcama tuzağına düşebilirsiniz. İşletmenizi başka bir müşteri olarak görmek ve işletmenizde çalışmak için harcadığınız zamanı kaydetmenize yardımcı olacak bir zamanlayıcı ayarlayabilirsiniz. Daha sonra bunu iş kazançlarınız ile ölçebilir ve böylece harcadığınız bu zamanı değerlendirmeye başlayabilirsiniz.

  • Dışarıdaki dikkatinizi dağıtan nedenleri ortadan kaldırın

Başarı getiren günlük iş planlaması yaparken önemli olan bir diğer konu ise, dikkatinizi dağıtan engellerdir. E-posta, sosyal medya, telefon görüşmeleri ve iş arkadaşlarınızdan gelen mesajlara verdiğiniz yanıt kaçınma davranışınızın bir parçası olabilir. İlgilenmeniz gereken önemli bir işiniz olduğunu biliyorsanız, görevi tamamlamak için günlük iş planınızda zaman aşımını engellemenizi öneririm. Gerekirse elinizdeki işe odaklanabilmek için telefonunuzu kapatmayı, sosyal medya uygulamalarınızı ertelemeyi ve e-posta oturumunuzu kapatmayı deneyebilirsiniz.

  • Başarınızı kutlayın

Davranışınızı değiştirmek zaman alır ve yol boyunca elde ettiğiniz başarılarınızı kabul etmeniz önemlidir. Dilediğiniz şekilde bir kutlama yaparak başarınızı kutlayın.

  • Tekrarlama anahtardır

Haftalık odak sayfasını tamamlamaya her zaman öncelik veren uzun vadeli bir koçluk müşterim var. Birlikte çalıştığımız yıllar boyunca bunu bir kez bile tamamlamayı başaramadı. Başarı getiren iş planlamasını yaparak yalnızca hedeflerine ulaşmakla kalmayıp, onları aştığını gördü ve dahası, işini ilerletmeye devam etme arzusu ve kararlılığına sahip olduğunu anladı.

Bu konu sizde yankı uyandırdıysa ve daha fazla araştırmak isterseniz bana bildirin ve iş koçluğunun işinize ve size yardımcı olup olmayacağını görmek için bir telefon görüşmesi ayarlayalım veya bana bir tıkla ulaşın!

Bu gönderi size ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza dokunun!

Ortalama Derecelendirme / 5. Oy Sayısı:

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuza göre...

Sosyal medyada bizi takip edin!

Bu gönderi sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyler misiniz?

(Visited 16 times, 1 visits today)

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir