Başarı Sizin İçin Ne İfade Ediyor

“Başarı Nedir? Koçum bana yardım et!”  mi diyorsunuz?

Başarı herkes için farklı anlamlara geliyor. Ayrıca yine herkes için hayatının farklı dönemlerine göre de değişiebilir. Aslında kimse sizin için başarıyı tanımlayamaz. Başarıyı kendiniz için tanımlayacak olan sizsiniz..

Bir sporcuyu, atleti düşünüz..Daha atletizime yeni başlamış bir atlet ile şampiyonaya hazırlanan atletin başarı kriterleri çok farklı olur.

Peki neden çoğumuz için hem kişisel hem de iş açısından BAŞARI yı tanımlamak ve yolunu bulmakta zor geliyor?

Yine başarıyı nasıl tanımladığımız ailemize kadar iniyor, ailemizde başarının tanımlandığı  ve ölçüldüğü ile de ilgili.

Dünyadaki değişim, hele bu dönemde başarının yapısını da çok değiştirdi.

Eğer bir BAŞARI Oyununun tasarlamak istiyorsanız, buna kendinizi hazırlamalısınız. Eğer BAŞARI dediğinizde net bir resim hayal edemiyorsanız, ona asla ulaşamayacaksınız..

If you want to play the Success Game you have to design it and prepare for it.

Peki nasıl netleştireceksiniz bu resmi?

 • İhtiyaç mı ? İstek mi?
  Burda sizin için ihtiyaçlarınızdan çok ne istediğinize odaklanın. İstekleriniz sizi konfor alanınızdan dışarı itecek ve daha çokşey yapma konusunda motive edecektir.
 • Hedefler!!!!!
  Gerçekçi hedeflerin zamanı belli olmalı..Ölçülebilmeli ve zaman göre gelişmenizi objcktif olarak izleyebilmelisiniz.
 • Neden? Ne?
  Do you know the things that bring you real satisfaction, fulfillment and peace? Sizi gerçeten tatmin edecek şey nedir, bunu biliyor musunuz? Sizi ne heyecanlandırıyor? Sizi ne motive ediyor? Sizin nedeniniz ne? Amacınız ne? İşte bu nedeniniz sizin BAŞARI tanımınız..
 • Sürekli Öğrenme
  Adding to your knowledge base is critical. Öğrenmek ve sürekli gelişmek  en kritik konu..Ne kadar çok öğrenirseniz kendinizi o kadar iyi keşfedebilirsiniz..
 • Dengeyi Bulun
  Sizi hedefinizden uzak tutacak olan faktörleri bulup onları hayatınızdan uzak tutmak  ve  yenilerini sizi hedefinize götürecekleri hayatınıza yerleştirmedi denge çok önemli..
 • Küçük başarıları kutlayın
  Küçük küçük gelişmelerde bir başarıdır. Hatta her ders, her hata sizi sonuç hedefinize yaklaştıracaktır. Kendinize küçük başarıları kutlama konusunda zaman ve şans tanıyın..
 • İnanmak iyidir ancak Yapmak daha da iyidir.
  Kendinize güven çok önemlidir ve hedeflerinize ulaşma konusundaki güveninize ihtiyacınız var. Bununla birlikte gerçek başarı plan ve aldığınız aksiyonlarla bağlantılıdır.H
 • Şükür etme davranış şekli.
  Her gün hayatınızda ölçtüğünüz küçük başarılara şükretmek..Şu an sahip olduklarınıza şükretmek .. Geçmişe sahip olduğunuz bolluk/ bereketin farkında olmadan bakmayın lütfen.. Çünkü aksi taktirde gelecek için de tanımlayamayacaksınız..
 • Korkularınızdan Uzaklaşın

Sizin aksiyon almanızı ve başarılı olmanızı engelleyen her türlü korkunuzdan uzaklaşın..Hatalarınınız bir öğrenme platformu olarak kullanın, bunlar kazançlarınızdır.. Yeni yolunuzu öğrendiklerinizin üzerine inşa edeceksiniz..

 • Oyunun SONU YOK..

Aslında sizin kendinizi bağlayacağınız sabit bir yol ve sonuç yok..Sizi karar vereceksiniz, seçimlerinizi yapacaksınız..Herşey sizin kontrolünüzde..

BAŞARI sizin ne yaptığınızla ilgili..Başarı Oyununa başlamak için ertelemeyin, geç kalmayın!

Sevgilerimle,

Bu gönderi size ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza dokunun!

Ortalama Derecelendirme / 5. Oy Sayısı:

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top