Planlamada Başarısız Olmak, Başarısız Olmayı Planlamaktır

“Planlamada başarısız olmak, başarısız olmayı planlamaktır.” Kurumsal hayatımda Global ve Lokal birçok firmanın yanısıra, birçok KOBİ’nin de  işletmeleri için kazanan bir Stratejik Plan oluşturmasına yardımcı oldum. Stratejik İş Planlama sürecinin plandan daha önemli olduğuna inanıyorum ve bu nedenle 90 Günlük Stratejik Planlama döngüsünü kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Her Çeyrekte Büyüme Kulübü adını verdiğimiz tam günlük bir Stratejik İş Planlama Çalıştayı düzenliyoruz. Growth Club, 100’den fazla işletme sahibi ve profesyonelin işleri üzerinde çalıştığı, kendileri ve işletmeleri için önümüzdeki 90 Gün için hedefler ve planlar belirledikleri aksiyon dolu bir gündür. Burada, işinizi büyütmek ve kişisel büyümeye ulaşmak için Küresel Olarak Kanıtlanmış Stratejilerimizi öğreneceksiniz. Önümüzdeki çeyrekte büyük sonuçlar elde etmek için odaklanıp birçok işletme sahibinden de ilham alacaksınız.

Tanımlanan Hedefler

Hedefler uzun vadeli amaçları vardır. Yolun sonunda neyi başarmak istediğinizi belirtirler- 1 yıl, 3 yıl, 5 yıl ve daha uzun. Hedefler, sizin ve küçük işletmenizin geleceği için ne istediğinize dair geniş genellemelerden daha fazlası olmalıdır. Hedefler AKILLI olmalıdır: spesifik, ölçülebilir, ulaşılabilir, gerçekçi ve zamanında. Kişisel bir iş koçu, başarının sizin için ne anlama geldiğini netleştirmenize ve ardından günlük, haftalık ve üç aylık hedefleri bu hedeflere uygun hale getirmenize yardımcı olabilir. 

İlerlemenizi Ölçün

İşletme  koçluğu  hizmetlerinden yararlandığınızda, bir danışmandan daha fazlasını alırsınız. Tanımlanmış başarınız için kendi ilerlemenizi ölçmenize ve izlemenize yardımcı olan paha biçilmez araçlara erişim elde edersiniz. Hedeflerinizi tanımlamanıza yardımcı olduğumuzda, daha fazla kârlılık ve kişisel özgürlük yolunda ilerlemenize yardımcı olmak için temel performans göstergelerini (KPI) ve bunları izleme sistemini belirlemenize de yardımcı oluyorum.

Stratejik Planlama Formülü

Planlama felsefemizi şu şekilde özetleyen bir Stratejik Planlama formülü kullanıyoruz: Hayaller (5-10 Yıl) X Hedefler (1 Yıl) X Planlama (90 Gün) X Aksiyon (Haftalık aksiyon adımları) = Sonuçlar. 

Müşterilerimize uzun vadeli, orta vadeli ve kısa vadeli hedefler belirleme konusunda rehberlik eden bir Stratejik Plan çalışma öncesi hazırlık dokumanı kullanıyoruz.

Stratejik Planlama sürecimizin son adımı, müşterilerimizin planlarını bir sayfalık 90 Günlük yazılı bir plana koymalarına yardımcı olmaktır. Bu bir sayfalık 90 Günlük plan ve size rehberlik edeceğim ve hedeflerinize ve planlarınıza ulaşmak için gerekli eylemi gerçekleştirme konusunda sizi sorumlu tutacağımkoçluk sürecine entegre edilir.

Mart ayında yapacağımız 2. çeyrek  planlama gününe katılmayı ve büyüyen işletmeler arasında yerinizi almayı isterseniz bana ulaşabilirsiniz!

Bu gönderi size ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza dokunun!

Ortalama Derecelendirme / 5. Oy Sayısı:

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuza göre...

Sosyal medyada bizi takip edin!

Bu gönderi sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyler misiniz?

(Visited 44 times, 1 visits today)

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir