4 Yöntemle Ofise Dönüşü Kolaylaştırıyorum

Covid-19 salgınıyla birlikte dünyada ve hepimizin hayatında büyük değişiklikler meydana geldi. Alıştığımız düzenler bozuldu ve yeni normallere alışmak zorunda kaldık. Son derece büyük ölçekli bir kriz yaratan pandemi pek çok farklı endüstriyi etkileyecek hatta kökten değiştirecek küresel dönüşümleri de beraberinde getirdi. Büyük küçük birçok şirket pandemi döneminde ofislerini kapatarak evden çalışma sistemine geçti.

Fakat artık hayatın yavaş yavaş normale dönmeye başlamasıyla birlikte birçok şirkette ofise dönüş için hazırlıklara başladı. Peki ofise dönüş nasıl olacak? Kaldığımız yerden devam edebilecek miyiz?

Ekibinizin çalışma motivasyonlarını koruyarak dönmelerini sağlamak ve verimliliklerini korumak oldukça önemliyken ofise dönüşü nasıl daha kolay hale getirebilirsiniz?

  1. Ekibinizin güvenliğini sağlayın

Ofise dönüş sürecinde öncelikli olarak ekibinizin sağlığını ve güvenliğini ön planda tutmalısınız. Bu dönemde birçok işletme Hibrit sistem dediğimiz “yarı ev, yarı ofisten çalışma” sistemine geçerek çalışanlarının sağlığını güvence altına alıyor.

  1. Ofis hayatını yeni düzene göre şekillendirin

Çalışanlarınız işe dönüyorsa ofis içerisinde sosyal mesafeyi sağlamayı, çalışanların aşı durumlarını kontrol altında tutmayı ve ofis hijyenini sağlamayı ön planda tutmalısınız.

  1. Ekibinizi yavaş yavaş ofise döndürün

Özellikle kalabalık bir şirketseniz çalışanlarınızın hepsini aynı anda işe döndürmek yerine yavaş yavaş döndürmeyi deneyin. Ofisten uzak kalma süresinin uzaması ve işyerindeki değişiklikler nedeniyle çalışanlarınızın eski ortamlarına alışmaları için zamana ve alana ihtiyaçları olacak. Pandemi döneminde uzaktan işe başlayan çalışanlarınız için ise ofise alışma zamanı daha fazla olacaktır.

  1. Ekibinizin yeni normale uyum sağlamasına yardımcı olun

Ofis içerisinde ekibinizle etkileşim halinde olarak onları bir araya getirebilirsiniz. Çeşitli sosyal etkileşimler, ortak yürütülen projeler ve eğitimler sayesinde ekibinizin bağlılığını arttırarak eski iş motivasyonu ve verimliliğini geri kazandırabilirsiniz.

Bu gönderi size ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza dokunun!

Ortalama Derecelendirme / 5. Oy Sayısı:

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuza göre...

Sosyal medyada bizi takip edin!

Bu gönderi sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyler misiniz?

(Visited 16 times, 1 visits today)

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir