Hangi Limana Gideceğini Bilmeyen Gemiye Hiçbir Rüzgar Yardım Etmez

İşletmeleri hep bir gemiye benzetirim, patronları da dümendeki kaptan..

2019 un son günlerinde artık dikiz aynası ile geçen yıla bakıp, değerlendirme zamanı..Kazanımlarımız ve başarılarımız neler oldu? Ya ayağımıza takılan zorluklarımız?

Şimdi 2020 için hazırlık zamanı ….

Ancak geminizi hangi limana götüreceksiniz, bu her şeyden önemli..Eğer hedefiniz ve hangi yol ile bu hedefe ulaşacağınız belli değil ise, hiçbir rüzgar size yardımcı olamaz..Hedefiniz belirgin ve net ise gerektiğinde kendi rüzgarınızı da kendiniz yaratabilirsiniz..

Bugün itibarıyla 2020 yılı sonunda ve 3 ay sonra ( Mart 2020 de) olacağınız yeri tespit edip, ekipçe aksiyonlarınızı belirlediniz mi? Bunlar yazılı mı?

Ekibinizle  yani mürettebatınızla açıkça varacağınız yeri belirleyip paylaştınız mı? Yoksa hedefinizi, hayallerinizi sadece siz mi biliyorsunuz?

Evet yeni bir yılın ve çeyreğin başındayız. İşiniz için harika bir 90 gün olması için bu yıl neleri  farklı ne yapacaksınız?

planlama-egitimi

Öncelikle önümüzdeki 90 gün için hedeflerinizi belirleyin , daha sonra bu hedeflere varmanız için hangi stratejileri kullanacaksınız, daha sonra da bu stratejilerle ilgili hangi aksiyonları alacaksınız?

Bitmedi, şimdi de bu hedef ve aksiyonları ekibinizle paylaşın ve kişisel hedef haline getirin.. Son olarak da attığınız her adımın sonucunu ölçün, eğer hedef doğrultusunda gidiyorsanız SUPER, eğer hedeften sapıyorsanız ki bu çok doğal, o zaman hedefe yaklaşmak için farklı strateji ve aksiyonları uygulamaya alın..

Jim Rohn’un çok sevdiğim bir sözü var. ‘Eğer 40-50 yaşlarına geldiyseniz ve pasif gelir elde edemiyorsanız, ne yanlış ülkedesiniz ne de yanlış zamanda.. Yanlış bir planınız var ya da hiç plan yapmadınız!!

Şimdi önce Planlama, Sonra da AKSİYON ZAMANI!!

Kolay Gelsin!

Bu gönderi size ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza dokunun!

Ortalama Derecelendirme / 5. Oy Sayısı:

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuza göre...

Sosyal medyada bizi takip edin!

Bu gönderi sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyler misiniz?

(Visited 477 times, 1 visits today)

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir