Ekibiniz Şirketinizin Büyüme Hızına Uyumlu Mu?

Ekibiniz, hızla büyüyen işinize ayak uydurmakta zorluk mu yaşıyor? Eğer ekibiniz, işinizi ölçeklendirmenin getirdiği iş kapasitesinin üstesinden gelmekte zorlanıyorsa, ayak uydurmalarına yardımcı olacak aşağıdaki üç taktiği uygulayabilirsiniz.

İşletmenizde, işletmenizin iş yükü kapasitesini artıran beklenmedik biri büyüme yaşadınız mı?

Eğer yaşadıysanız, bu büyük bir problem olabilir. Çünkü, Daha Fazla Müşteri = Artan Kar.

Ancak ekibiniz bu kadar ağır bir iş yüküne alışık değilse, bu da bazı sorunları beraberinde getirebilir. Bunlar;

 • Kaçırılan son tarihler
 • Artan müşteri şikayetleri
 • Kaçırılan randevular
 • Teslim edilemeyen ürünler
 • Yavaşlayan üretim
 • Cevaplanmayan e-postalar veya mesajlar

Gerilim artmaya başladıkça, ekibiniz daha stresli hale geldikçe ve hatta bazıları işi tamamen terk ettikçe, bu durum çalışanlarınıza ve işinize zarar verebilir.

İşiniz yarıda kalıyor gibi görünüyorsa, ekibinizi tekrar rayına oturtmak için birkaç çözüm yolu vardır.

 1. Ekibinizi Sorumlu Tutun: Çalışanlarınız son teslim tarihlerini kaçırıyorsa veya beklenen görevlerini tamamlamıyorsa, bunu onlara bildirdiğinizden emin olun. Görevi asla başka birisine devretmeyin. Çünkü o zaman, çalışanlar kendi görevlerinin başka birisi tarafından halledilebileceğini düşünür.Hepinizin üzerinde anlaştığı sözleşmeye geri dönerek ekibinizden beklentilerinizi tekrar hatırlatmak için ekibinizle bir konuşma yapın. Yüksek öncelikli görevlerin makul bir zamanda tamamlanması için zamanlarını nasıl yönetecekleri konusunda onlara rehberlik edin.
 2. Sistemlerinizi Oluşturun ve Güncelleyin: İşletmeniz büyüdükçe aynı sistemlerin ve organizasyonun değişmesi gerekebilir.Ekibinizin yeteneklerinden daha fazla yararlanmak için rollerin ve sorumlulukların genişletilmesi veya yeniden düzenlenmesi gerekebilir. Bunu yaparsanız, belgelemeyi unutmayın. Pozisyon sözleşmeleri bu değişiklikleri yansıtacak şekilde güncellenmelidir. Ayrıca onları sorumlu tutmanıza ve projelerinin zirvesinde kalmanıza izin veren bir sistem uygulamalısınız. Buna örnek olarak, siparişlerin veya projelerin ilerlemesini izlemenizi sağlayan bir şirket takvimi veya proje yönetim sistemi verilebilir.
  Veya işletme koçluğu müşterilerimize gerçekten önerdiğimiz 5 Adımlı bir yönetim sistemini kullanabilirsiniz. Bu, ekibinizi yönetirken zamanınızı nasıl yöneteceğiniz konusunda size rehberlik edecektir.
 3. Takım Eğitimini Tercih Edin: Çalışanlarınızı elde tutmayı artırmanın en iyi yollarından biri eğitimdir. Bu nedenle onları liderlik veya yönetici koçluğu eğitimine alma fırsatınız varsa, alın!Daha iyi liderler daha iyi sonuçlar alır ve koçluk daha iyi liderler geliştirir. Kuruluşlar, kuruluşun başarısından sorumlu ekiplerin yeteneklerini en iyi şekilde göstermesiyle en etkili olurlar. Liderlik/Yönetim Koçluğu , rolü bir takımı teşvik etmek, yönetmek ve geliştirmek olan yöneticilere yöneliktir.

Hemen benimle iletişime geçerek ekip eğitimi ile çalışanlarınızı tekrar rayına oturtmanın nasıl mümkün olacağını öğrenebilirsiniz.

Bu gönderi size ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza dokunun!

Ortalama Derecelendirme / 5. Oy Sayısı:

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuza göre...

Sosyal medyada bizi takip edin!

Bu gönderi sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyler misiniz?

(Visited 16 times, 1 visits today)

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir