İşletme Sahipleri İçin En Büyük Zaman Harcamalarının Üstesinden Gelmenin 3 Yolu

İşletme sahipleri, çalışma zamanlarının yaklaşık %30’unu zaman kaybına neden olan, düşük değerli veya değersiz olan işlere harcarlar.Bir planlama koçu ile çalışmak size çok yardımcı olacaktır. Peki işletme sahipleri için en büyük üç zaman kaybı nelerdir? İşletme sahipleri bu zaman kayıplarının üstesinden nasıl gelebilirler? Gelin başlık başlık bu kayıpları inceleyelim.

Sık Sık Telefon Kontrolü Yapmak

Çözüm: ‘Rahatsız Etmeyin’

Cep telefonunuzu aşırı derecede kontrol ettiğinizi veya cep telefonunuzun önemsiz konuşmalarla meşgul olduğunu fark ederseniz, telefonunuzdaki ‘Rahatsız Etmeyin’ ayarını kullanın. Bu, gözlerinizi mobil ekranınıza bakmaya devam eden aramaları, metinleri ve bildirimleri sizin için filtreleyecektir. Hangi bildirimlerin filtreleneceğini özelleştirmenize izin veren farklı Rahatsız Etmeyin ayarlarına sahip bazı telefonlar vardır.
Bu ayarı bütün gün boyunca yapamıyorsanız eğer, gün boyunca işte olmanız gereken ve dikkatinizin dağılmaması gerektiği zamanları planlayın. Bu zamanlarda, ayarı açın ve işiniz bittiğinde kapatın.

Toplantılar Planlamak

Çözüm: Dijital Sisteme Geçin

Çok sayıda toplantı, tanışma ve koçluk seansları yapıyorum. E-posta yoluyla iletişim kurmak ve telefon açmak yerine, onlara takvimime bir bağlantı göndermeyi ve benim için en uygun zamanı seçmelerini sağlamayı daha kolay buluyorum. Calendly bunun için harika bir araçtır.

Mikro Yönetim Çalışanları

Çözüm: İşi Sistematize Edin

Çalışanlarınızın yaptığı her şeyi kontrol etmek ve performanslarını izlemek için ne kadar zaman harcıyorsunuz? Tabii ki, çalışanlarınızın iş için belirlediğiniz standartlara uymasını istiyorsunuz, ancak onlara bakıcılık yapmak için çalışanlarınızı işe almıyorsunuz. İşlerinizin bir kısmını onlara delege etmek için onları işe alıyorsunuz. Bu nedenle, işinizi iyi sistematize ederek işinizde daha az zaman harcamanız için sahip olmanız gereken bazı temel sistemler vardır.

  1. Kılavuzlar: Tamamlanması gereken her şeyi belgeleyin ve nasıl tamamlanması gerektiğine ilişkin talimatlara adım adım uyun.
  2. Organizasyon Şeması: İşinizde bir emir zincirine sahip olmak, yalnızca kimsenin yardım edemeyeceği durumlarda devreye girmenizi sağlar. Olması gereken sistem, ekibinizin yöneticilerinize rapor vermesi ve yöneticilerin de meydana gelen sorunları size bildirmesidir. Uygulamakta olduğunuz kılavuzlar ve sistemler sayesinde kendi başlarına bir çözüme kavuşabilmeleri gerekir.
    Sizde bir işletme sahibi olarak işinizde vakit kaybetmeye son vermek istiyorsanız bir işletme koçu ile çalışabilir ya da hemen benimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu gönderi size ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza dokunun!

Ortalama Derecelendirme / 5. Oy Sayısı:

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuza göre...

Sosyal medyada bizi takip edin!

Bu gönderi sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyler misiniz?

(Visited 15 times, 1 visits today)

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir