Eyvah Ekibim Büyüyor!

İşiniz büyüyor süper! Buna paralel olarak ekibinizdeki kişi sayısı artıyor… Sizin üzerinizden birçok iş yükünü alacaklar ve siz işinizin geleceği üzerinde çalışmak için daha fazla zamana sahip olacaksınız. Harika!

Ancak düşündüğünüz gibi olmadığını görüyorsunuz. Küçük bir ekibi yönetme ile 10 kişinin üzerindeki ekibi yönetmek aynı değil, kontrolü kaybediyorum dediğinizi duyuyor gibiyim.

Her şey sanki daha karışık olmaya başladı, siz yaparken daha iyiydi diye hissettiğiniz oluyor mu?

Eyvah şimdi bu ekibi büyütmek problem olmaya başladı! Ne yapacaksınız? Siz de bu konu bıkkınlık yaratmaya başladı ve gideriniz de arttığı için karlılık düşmeye başladı…

Evet ekip yönetimi büyümekte olan şirketler için çok daha önem kazanmaktadır.

Siz Lider Olarak Hazır Mısınız?

Daha önce az sayıda kişi ile iletişim kurmak, onları takip etmek kolaydı. Ancak kişi sayısı arttıkça iletişim, motivasyonu arttırmak, performansı takip etmek zorlaştı. Ne zaman yönetici ne zaman lider olacaksınız? Siz hazır mısınız?

Ekip yönetimi için bir sistem ve yapıya ihtiyacınız var…

Ekibin genişlemesi büyümekte olan şirketler için baş ağrısı haline gelebilir.Bu konuda yalnız değilsiniz, ancak bu tuzağa düşmemeniz için size önerilerim olacak

Önemli konulardan biri düzenli ve sistematik ekip toplantıları yapmak…

İşletme sahiplerinin çoğu düzenli ekip toplantıları yapmıyorlar. Sizlere doğrudan bağlı kişilerler birebir toplantı yapmak ve ekip ile haftalık toplantılar yapmak çok önemli..

Ekip toplantıları şirketinizi kalp atışı gibidir.Tabiki bu toplantıların belli bir disiplin ve sistem kapsamında amaça yönelik yapılması ve 1 saat için de sonuçlandırılması gibi konulara da dikkat etmek gerekli..

Eğer ekibin büyümesi durumda diğer yapmanız gerekenler konusunda bilgi almak isterseniz bana aşağıdaki linkten işletme koçuna ulaşabilirsiniz.

Bu gönderi size ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza dokunun!

Ortalama Derecelendirme / 5. Oy Sayısı:

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuza göre...

Sosyal medyada bizi takip edin!

Bu gönderi sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyler misiniz?

(Visited 27 times, 1 visits today)

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir