Başarı Konfor Alanımızın Dışında!

Konforlu hissetmek  ve konforlu bir ortamda bulunmak oldukça rahatlatıcı, bunula birlikte eğer gelişmek ve ilerlemek istiyorsak konfor alanımızın dışına çıkmalıyız..

Genelde yeni yıla geliştirmek  ve ulaşmak istediğimiz taraflarımız, ilişkilerimiz , işimiz, bankadaki paramız gibi birçok konuyu içeren hedefler listemiz ve umutlarımız ile gireriz.

Ancak hedefimiz ne olursa olsun, konfor alanımızdan bir adım dışarı çıkmadığımız sürece bu hedeflerimiz malesef gerçekleşemeyecek ve aksiyon alamayacağız.

Bunun için gerçekten kendimizi konfor alanımızın dışına küçük adımlarla  itmeliyiz fakat bu durumda hissettiğimiz rahatsızlık, zorlanma duyguları ne olacak? Zamanla oluşan rahatsızlık yok olacak ve yapmakta zorlandığımız şeyi daha kolay ve rahat yapıyor olacağız.

Peki bu arada konfor alanımız ne olacak? Tabiki bu alan bizimle birlikte, edindiğimiz bilgi, tecrübe ve güven ile ile  büyüyecek ve gelişecek.

Bu durumda genişlemiş bu alan için de kalacak mıyız? Yeni konfor alanımız rahat mı? HAYIR! Eğer sürekli başarı istiyorsak konfor alanımızı bir adım daha itmeliyiz.Stepping out of your comfort zone

Değişim konfor alanınızın bitişinde başlar!

Konfor Alanınızdan Çıkmanız için Stratejiler…

  1.    Eforlarınızı sürekli hale getirin, arada pes etmeyin ve zinciri kırmayın.Ana nokta attığınız adımları alışkanlık haline gelene kadar sürekli atmaktır. Ne kadar fazla tekrar ederseniz, zihninizi adapte edersiniz ve yapamamak endişesinden kurtulursunuz.
  2. Korkunuzu yok edin.En kötü durumda ne olabilir?Konfor alanınızın dışına çıkıyor olduğunuzda kendinize sorun. Neden korkuyorsunuz? Red edilmek? Hata yapmak? Eleştirilmek? Eğer korkularımızın bizi yönetmesine izin verirsek, büyük bir olasılıkla korktuğumuz durumu yaşayacağız. Kendi kendimizi sabote etmeyelim! Korkuların üzerine gidelim. İnanmak ve inandığın şey için mücadele göstermek; başarının en büyük adımının tamamlanmasıdır. İşletmeler için de bu durum böyledir. Kendi öz benliğini bilmeli ve ne eksik ne de fazla çalışmalıdır. Bunun için de firma analizi yaptırmalısınız. Çıkan sonuçlara göre bir işletme koçundan yardım almak isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlar da ise benimle iletişime geçebilirsiniz.
  3. Hazırlık Yapalım.Ne kadar iyi hazırlık yaparsak , konfor alanımızdan o kadar kolay çıkarız. örneğin potansiyel müşteri bulma stratejiniz için bir network toplantısına katılıyorsunuz ancak yeni kişilerle konuşmaktan çekiniyorsanız, toplantıya kimlerin katılacağı, toplantının lokasyonu, neler konuşmak isteyeceğiniz ile ilgili hazırlık yapabilirsiniz. Yaptığımız hazırlık arttıkça, karşılacağımız sürprizler azalacaktır ve kendimizi daha güvende hissedeceğiz.

Unutmayın hiçbir gelişme ve başarı rahat ve konforlu bir ortamda olmamıştır!!

Bu gönderi size ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza dokunun!

Ortalama Derecelendirme / 5. Oy Sayısı:

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuza göre...

Sosyal medyada bizi takip edin!

Bu gönderi sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyler misiniz?

(Visited 27 times, 1 visits today)

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir