İş Yerinde Stresle Nasıl Başa Çıkabilirim?

İş yerinde veya bugünlerde uzaktan da çalıştığımız yeni düzende stresin olması aslında oldukça doğal… Bir yandan yeni düzenin hayatımıza getirdiği farklılıklara uyum sağlarken bir yandan da hedefleriniz, yapmakta olduğunuz işler, bitirmeniz gereken projeler var.

Acaba kendinizi stresli hissetmenize neden olan gereğinden fazla işle mi ilgileniyorsunuz?

İş hayatında bir miktar stresin olması başarıyı getiriyor aslında… Önemli olan enerjinizi stresi pozitif sonuçlara dönüştürmek ve performansınızı artmasına yardımcı olmasını sağlamak…

Nasıl?

Stresle Başa Çıkabilmenin Etkili Yöntemleri Nelerdir?

  • Günlük dengeli plan yapmak: Öncelikle bir önceki günün akşamı ertesi gün yapmanız gereken işleri belirlemeniz ve bunları aciliyet ve önem sırasına göre sıralamanız gerekiyor. Böylece odaklanacak ve kargaşayı önleyeceksiniz ve daha az stresli olacaksınız.
  • Kendinize aşırı yüklemeyin: Limitlerinizi bilin ve aşırı olarak kendinizi yüklemeden limitleriniz genişletin… Yapamayacağınız kadar işi günlük listenize almak sadece stres seviyenizi arttıracaktır.
  • Düzenli Aralar Verin: Kendinizi tazelemek için çalışırken düzenli aralar verin. Kısa yürüyüşler veya bir süre sakin oturmak iyi gelecektir. Bu sırada çalışma ortamınızdan uzaklaşın.
  • Delegasyon Yapın: Her şeyi sizin yapmanız mümkün değildir. Delege etmeniz gereken ve sizin yapmamanız gereken işleri tespit edin ve delege etmek için doğru kişileri bulun… Bu kişilere nasıl delege etmeniz gerektiğini öğrenin. Sizin şirketinizin hedeflerine doğrudan katkısı olan işleri delege etmeniz gerekmektedir.
  • Önceliklendirme Yapın: Her şeyi aynı zamanda yapmanız veya kısa bir sürede tamamlamanız mümkün değildir. Öncelikle 90 günlük bir plan yapıp daha sonra yapılacakları haftalara ve günlere paylaştırmanız gerekir.

İşte tüm bunları yaparak stresle başa çıkabilirsiniz, veriminizi ve hayat kalitenizi arttırabilirsiniz…

Bu konuda yardımcı olmamı isterseniz her zaman bana ulaşabilirsiniz…

Sevgilerimle.

Bu gönderi size ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza dokunun!

Ortalama Derecelendirme / 5. Oy Sayısı:

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuza göre...

Sosyal medyada bizi takip edin!

Bu gönderi sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu gönderiyi nasıl iyileştirebileceğimizi söyler misiniz?

(Visited 40 times, 1 visits today)

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir