Videolarım

Şirketinizi çarpan etkisiyle büyütürken en önemli faktör olan organizasyon yapısından bahsetmek istiyorum. Ekip sayısı arttıkça karmaşıklık artmaktadır. Bu yüzden organizasyon yapınızın belirlenmesi ve büyümeyi teşvik edecek şekilde çalışılması önemlidir. Şu an ki işlerinizi dikkate alarak ve önünüzdeki 3 yıl sonraki gitmek istediğiniz noktayı da düşünerek organizasyon şemanızı oluşturmalısınız.

Uzun vadede şirketinizi götürmek istediğiniz yer neresi? 5 yıllık, 10 yıllık hedefleriniz neler? İngilizce de buna BHAG diyoruz. Zorlayıcı, cesur ve korkutucu bir hedeften bahsediyorum. 2022 hedeflerinizi, OKR’lerinizi, KPI’larınızı ve aksiyonlarınızı bu hedefe varmak için planlamalısınız.

Scale Up dediğimiz çarpan etkisiyle büyümeyi nasıl elde edebilirsiniz? 

  1. Pazarda sizi rakiplerinizden farklılaştıracak stratejileri belirleyin. 
  2. Bu stratejileri hayata geçirmek için iyi yetenekleri şirketinize çekin.
  3. Kusursuz bir işletme operasyonunu kurun.
  4. Nakit akışını sağlayın.

2022’de stratejik düşünme ve stratejik plan yapma zamanı.

  1. Pazarlama stratejileriniz ne durumda?
  2. Satış ekibinizin performansını nasıl arttırabilirsiniz?
  3. Dijital pazarlama stratejileriniz nasıl?
  4. Organizasyonunuzda doğru kişiler doğru konumda mı?
  5. Gelirlerinize baktığınızda tekrarlı işle yeni müşterilerden gelen gelirlerin oranı nasıl?
  6. Kârlılığınızı çarpan etkisiyle arttırmanız için ne yapmanız gerekiyor?

USP dediğimiz benzersiz değer önerisi markalar ve şirketlerin ilk belirleyeceği konulardan bir tanesidir. Benzersiz değer önerisi sizi pazarda hedef kitlenize göre farklılaştıran özelliğinizdir. Bunu müşteriye doğru şekilde ulaştıramıyorsanız fiyat rekabetiyle karşı karşıya kalırsınız.

İşletmenizi bir üst seviyeye taşımak, performansınızı arttırmak ve sürdürülebilir kârlı büyümeyi elde etmek için 6 adım seminerinde buluşalım. Bu seminerde kârınızı minimum %61 oranında nasıl arttıracağınızı, sürdürülebilir büyüme için gerekli sistemi nasıl kuracağınızı ve yüksek performanslı ekibinizi nasıl kurmanız gerektiğini öğreneceksiniz.

(Visited 63 times, 1 visits today)