yandex sayac

YENİDEN DÜŞÜN! YENİDEN İCAT ET! YENİDEN BAŞLA!

yazı tarihiby Selda Doğancan

Merhaba;

Bu hafta 3 aylık zorlu bir dönemin ardında, farklı bir faza başladığımız bir dönem başlıyor..

Yeniden işe dönüş zamanı!

Bazılarınız bu dönemde iş yapamadı, bazılarınız %50 performansla devam etti, bazılarınız ivmesini korudu  bazılarınız ise büyük bir zıplama gerçekleştirdi…Bazılarınız belki yeni yatırımla dahi yaptı..

Bu hafta itibarıyla tüm şirketlerin çalışma hayatına geri dönüş haftası..Ancak herşey eskisi gibi değil..O kadar çok şey değiştiki bu 3 ayda..

Peki İşletme Sahibi olarak yeni başlayan bu yarışta başarılı olmanın 9 Adımı ne? 

ADIM 1: Şirketinizi yeniden eğitin ve hazırlayın. Yeni normallere göre ekibinizi, pazarınızı yeniden eğitin. Çalışma koşulları ve müşterze hizmet koşullarınızda sağduyulu olarak gerekli tedbirlerinizi alın.

ADIM 2: Ekibinizi yeniden yapılandırın.Yeni oluşan çalışma biçimleri, iş modelleri doğrultusunda yeni kurallar, yeni organizasyon yapısı gerekebilir.

ADIM 3:Günlük yeni fırsatlara odaklanın.Günlük yeni teklifler, farklı segmentlere teklifler, mevcut müşterileriniz, sizin için en değerli müşterilerinize öncelik verin..

ADIM 4: Yeniden Açılış Duyuruları yapın.. Heyecan yaşayın ve yaşatın..Her adımı, her fırsatı, tarihlerinizi, yaptıklarınızı duyurun.

ADIM 5: Kutlamalarınızı yeniden yapın.. Bu yeni bir başlangıç, bunu kutlayın.

ADIM 6: Rakamlarınızı yeniden canlandırın. Rakamlarınız bilmezseniz şirketinizi yönetemezsiniz. Bu dönem karınız, başabaş noktanız, başabaş karlılığınız ve nakit akışınız çok kritik, bu değerlere hakim olun.

ADIM 7:Satış ve pazarlamanızı yeniden düşünün..Bu dönem farklı ihtiyaçlar ve satınalma trendleri oluştu. Pazarlama stratejilerinizi yeniden oluşturun ve satış şeklinizi gözden geçirin.

ADIM 8:Herkese yeniden teşekkür edin..Bu dönemde yanınızda olan tedarikçileriniz, iş ortaklarınıza, müşterilerinize, ekibinize teşekkür edin. 

ADIM 9: Yeni bir stratejik plan yapın. Artık şirketinizi sürüşe geçirme ve vitesleri arttırak hızlanma zamanı..En önemlisi AKSİYONlarınız vakit kaybetmeden alın..

Unutmayın bu dönemden sağlam işletmeler güçlenerek çıktı..Şirketinizi sağlam temellere oturtup sürdürülebilir büyüme için benimle iletişime geçebilirsiniz..

Sağlıkla Kalın,

  Adınız

  Firma İsmi ve Unvan

  Mail Adresiniz

  Telefon Numaranız

  Mesaj

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Top